Apetitas auga bevalgant, tad atsirado poreikis įsigyti pasidaryti išilginio pjovimo stalą. Patį išilginio pjovimo pjūklą turiu, tai Makita 5008 mg kuris labai gerai tarnauja karkasinio namuko statybose. Tai gan patikimas 1,8 kW galios įrankis kuris pjauna 210 mm diametro diskais. Tad pradedame …
Faneros po ranka nebuvo, bet turėjau dar vieną drožlių plokštę, viena iš jų buvo panaudota kaip stalviršis laikinam darbastaliui, na o kitą panaudosiu išilginio pjovimo staklių korpuso gamybai.
Kadangi plokštė ne pirmos jaunystės, savaime suprantama teko nupjauti išbrinkusius šonus. Taip palaipsniui visa plokštė buvo supjaustyta atitinkamo dydžio gabalais. Tikslių matmenų neturiu viskas buvo daroma ekspromtu.
Susibraižome linijas pagal išilginio pjovimo pjūklo padą, kadangi aš jo negaliu palikti pastoviai šiame stale nes šis pjūklas intensyviai naudojamas statybose. Todėl tvirtinimui panaudojau visus likusius 10 mm faneros likučius. Į skylę buvo įpresuoti M6 varžtai, apačia buvo sutepta klijais ir papildomai prisukta medvarščiais, kaip ne kaip pjūklas sveria 4,8 kg.
Pjūklas įsistato labai sunkiai, laisvumo neliko visiškai, o tai mums paranku, sumažinsime paklaidos tikimybę iki minimumo.
Pritvirtiname faneros gabaliukais, juos prisukame veržlėmis su poveržle, pageidautina naudoti kiek galima didesnio diametro, nes fanera nėra jau labai kieta medžiaga.
Kitoje pusėje pritvirtiname analogiškai, bet reikėjo surasti tvirtinimo vietas, nes nusileidus pjūklui gali variklis atsiremti į varžtą, o tai nepageidautina. Bet tai lengvai išsprendžiama.
Pats disko įgilinimo į stalą procesas …
Kadangi išilginio pjovimo pjūklas nebuvo įleistas į stalviršį, automatiškai iš maksimalaus pjovimo aukščio pavogiame beveik 2 cm, bet gautas beveik 58 mm pjovimo aukštis mane iš dalies tenkina. Tai tik laikinas sprendimas, o kai reikės pjauti didesnes detales galvosime …
Palaipsniui prisukame papildomus tvirtinimo elementus, taip sustiprindami konstrukciją.
Viską tvirtiname išgręždami skyles.
Bei įsukdami baldinius konfirmatorius, kaip tiksliai vadinasi lietuviškai nepasakysiu, bet tie kurie skaitys manau supras apie ką kalbama.
Viršutinę plokštę palikau didesnę, tai man leidžia visą konstrukciją pritvirtinti prie darbastalio.
Bet galima naudoti ir pastačius ant kieto paviršiaus, kaip atramą laikinai naudoju gulsčiuką, kurį pritvirtinu spaustuvų pagalba. Sekantis etapas pasidaryti patogesnę atramą, kuri leistų žymiai efektyviau dirbti.
O stogo dar nėra? 🙂
Normalaus stogo dar nėra, faktiškai viską jau turiu, bet kol kas neleidžia dirbti oro sąlygos. Po darbo nieko nespėju padaryti rimčiau, nes jau apie ketvirtą valandą jau tamsu, o stogais karstytis su prožektoriumi ne darbas …
oras pakenčiamas. Mes vat užbaginėjam stogą
Aišku, jei gali dirbti tik po darbo tai prasčiau.
Tai va ir aš labai tikiuosi per šventes padirbėti normaliau. Darbo lieka ne tiek daug, reikia pabaigti prisukti kelis grebėstus viršuje, ir patikrinti ar viskas gerai su aukščiais. Dar reikia prikalti lentas vandens nuvedimo sistemai, bei sumontuoti pačią lietaus nuvedimo sistemą. Nes kiek šnekėjau su 5 stogdengiais, tik paskutinis paminėjo vieną nedidelį niuansą – kad prieš montuojant čerpes reikia sumontuoti lietaus nuvedimo sistemą.
darbo pakanka. Aš iš neptyrimo lietvamzdžius 2 savaites montavau.
O kai šlabdriba/sniegas, tai dirbti neįmanoma, nepatogu, nesaugu.
Taip pilnai sutinku, bet yra kaip yra. Plius pastovus lietus tikrai nepadeda.
Sveiki,
„buvo įpresuoti M6 varžtai” gal galit plačiau kaip tai padarėt? Aš noriu į palėpę liuką padaryti panašiu principu, nežinau kaip tokie varžtai atrodo ir kaip daroma.
Gal skamba labai sudėtingai, bet iš tikrųjų labai paprasta. Išgręžiama skylė M6 varžtui, tada iš kitos pusės daromas įgilinimas didesnio diametro gražtų, tik nereikia persistengti, reikia įgilinti tik tiek kad pasislėptų varžto galvutė. Įgilinimo diametras turi būti mažesnis nei galvutė, tada iš kitos pusės uždedame didelę poveržlę ir sukame varžtą, taip palaipsniui įtrauksime į medieną varžto galvutę. Viskas.