Dirbant su laiku norisi dirbti vis patogiau, tai leidžia dirbti efektyviau, našiau ir saugiau. Kilnoti Makita LS1018 skersinio pjovimo stakles kurios sveria tikrai nemažai atsibodo, tad nutariau pasidaryti laikiną staliuką šioms staklėms.

img_1262

Aukštis buvo planuojamas iš anksto, kad ilgą pjaunamą detalę galima būtų padėti ant šalia stovinčio darbastalio.

img_1263

Paieškojus tarp medienos atliekų suradau dvi santykinai lygias 10 x 5 cm lentas, ir 10 x 2,5 cm 3 metrų ilgio tris lentas. Storesnės lentos tarnaus kaip kojos, o plonesnės aprišimui. Su savadarbėmis obliavimo staklėmis visos šios lentos buvo nuobliuotos, bet labai tiksliai laikytis matmenų nebuvo poreikio, tai tik laikinas sprendimas.

img_1264

Surinkus viršutinį aprišimą pradedamos tvirtinti kojos. Dviejų spaustuvų pagalba koją prispaudžiama, išgrežiamos skylės medvarščiams (tai daroma norint išvengti medienos skilimo), savaime suprantama visi žymėjimai buvo padaryti iš anksto.

img_1265

Prisukus visas kojas, pradedamas apatinio aprišimo montavimas, principas tas pats. Iš anksto pažymimos skylių vietos, prispaudžiama spaustuvų pagalba, išgrežiamos plonu grąžteliu skylės ir viskas sutvirtinama 5 x 75 mm medvarščiais.

img_1266

Palaipsniui surenkamas apatinis aprišimas. Medvarščių kiekis pakankamas, tad konstrukcija tvirta ir stabili.

img_1267

Matomas bendras visos konstrukcijos vaizdas, viršutinė dalis ilgesnė, tai padaryta specialiai. Turimų Makita LS 1018 skersinio pjovimo staklėms reikia palikti nemažai vietos galinėje dalyje kreipiančiosios. Tokia konstrukcija kai trūksta vietos labai nepalanki, bet kitokių staklių neturiu.

img_1268

Stalviršiui panaudojau turimą 22 mm storio OSB plokštę. Darbas baigtas. Galima dirbti toliau.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

3 Comments

  • Aiwanecro 2 m. ago

    spėju kad būtų patogiau, jei laikinas stalas būtų žemesnis, ir makitos darbinis paviršius būtų lygus su šalia stovinčiu darbastaliu. dabar vistik bus linkimas 😉
    na, bet čia jau smulkmenos, svarbu veikia 🙂

    • Jums gal nesimato nuotraukose, bet darbinis skersinio pjovimo staklių paviršius sutampa su darbastalio. Jei reikės galima papildomą atramą pasidaryti ir dešinėje.

  • Domas 2 m. ago

    Sakyčiau, puikus savo laiko 🙂 Sau darai – sau ir dirbti labiau norisi. Aš vis per tingėjimą neprisiruošiu elementaraus staliuko pasidaryti, tai.. tikrai pagarba 🙂